Tigra
Dear Valued Customer - Due to tariffs fluctuating costs, we temporarily increased pricing on some of our items. We appreciate your understanding!
Check out our quantity pricing on Tigra 4-Sided Square Knives, items 013273 & 101540.
Item # 013504, Tigra 29.5mm L x 1.5mm T x 9mm W Reversible Knives: Standard 4-sided - Box of 10 inserts
$62.00
Thank you for shopping with us!
4 cutting edges
| SPECIFICATIONS | |
| Manufacturer | Tigra |
|---|---|
| Grade | T04F-CR |
| Hole Spacing | 14 mm |
| Length | 29.5 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Width | 9.0 mm |
| Unit Price | $6.20 |
| Pack Quantity | Sold as Box of 10 inserts |



