Item # 819-306, Mastercut 1/2 in Dia, 5/8 in CH, 3 1/2 in OAL, 1/2 in Shank, 4 Flute Downcut Fiberglass Router, Endmill
$84.74
Thank you for shopping with us!
| SPECIFICATIONS | |
| Diameter | 1/2 in |
|---|---|
| Cut Height, Length, or Width | 5/8 in |
| End Pt Type | Endmill |
| Flute Geometry | Downcut |
| Flute | 4 |
| Helix Angle | 30 deg |
| Overall Length | 3 1/2 in |
| Shank | 1/2 in |
| Manufacturer | Mastercut |
