Tigra
Dear Valued Customer - Due to tariffs fluctuating costs, we temporarily increased pricing on some of our items. We appreciate your understanding!
Check out our quantity pricing on Tigra 4-Sided Square Knives, items 013273 & 101540.
Item # 030933, Tigra 9.5mm L x 1.5mm T x 8mm W Reversible Knives for Systems Leitz & Oertli - Box of 10 inserts
$73.30
Thank you for shopping with us!
| SPECIFICATIONS | |
| Manufacturer | Tigra |
|---|---|
| Grade | T04F-CR |
| Length | 9.5 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Width | 8 mm |
| Usage/System | Oertli |
| Unit Price | $7.33 |
| Pack Quantity | Sold as Box of 10 inserts |
