Tigra
Dear Valued Customer - Due to tariffs fluctuating costs, we temporarily increased pricing on some of our items. We appreciate your understanding!
Check out our quantity pricing on Tigra 4-Sided Square Knives, items 013273 & 101540.
Item # 014096, Tigra 12mm L x 1.5mm T x 12mm W Reversible Knives: Not Polished - Box of 10 inserts
$50.70
Thank you for shopping with us!
| SPECIFICATIONS | |
| Manufacturer | Tigra |
|---|---|
| Degree | 45 deg |
| Grade | T10MG |
| Length | 12 mm |
| Hole Spacing | -- |
| Width | 12 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Type | Not Polished |
| Unit Price | $5.07 |
| Pack Quantity | Sold as Box of 10 inserts |
