Tigra
Dear Valued Customer - Due to tariffs fluctuating costs, we temporarily increased pricing on some of our items. We appreciate your understanding!
Check out our quantity pricing on Tigra 4-Sided Square Knives, items 013273 & 101540.
Item # 014088, Tigra 29.5mm L x 1.5mm T x 12mm W Reversible Knives: Standard 4-sided - Box of 10 inserts
$80.90
Thank you for shopping with us!
4 cutting edges
| SPECIFICATIONS | |
| Manufacturer | Tigra |
|---|---|
| Grade | T10MG |
| Hole Spacing | 14 mm |
| Length | 29.5 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Width | 12.0 mm |
| Unit Price | $8.09 |
| Pack Quantity | Sold as Box of 10 inserts |
