Tigra
Dear Valued Customer - Due to tariffs fluctuating costs, we temporarily increased pricing on some of our items. We appreciate your understanding!
Check out our quantity pricing on Tigra 4-Sided Square Knives, items 013273 & 101540.
Item # 034003, Tigra 19.6mm L x 2mm T x 15.2mm W Profiled Standard Blanks - Box of 10 inserts
$602.66
Thank you for shopping with us!
| SPECIFICATIONS | |
| Manufacturer | Tigra |
|---|---|
| Grade | T04MG-CR |
| Length | 19.6 mm |
| Radius | 3 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 15.2 mm |
| Unit Price | $60.26 |
| Pack Quantity | Sold as Box of 10 inserts |
