Tigra
Dear Valued Customer - Due to tariffs fluctuating costs, we temporarily increased pricing on some of our items. We appreciate your understanding!
Check out our quantity pricing on Tigra 4-Sided Square Knives, items 013273 & 101540.
Item # 016510, Tigra 16mm L x 2mm T x 17.5mm W Profiled Standard Blanks - Box of 10 inserts
$242.00
Thank you for shopping with us!
| SPECIFICATIONS | |
| Manufacturer | Tigra |
|---|---|
| Grade | T04F-CR |
| Length | 16 mm |
| Radius | 2 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 17.5 mm |
| Unit Price | $24.20 |
| Pack Quantity | Sold as Box of 10 inserts |
